Support Chat

Ką reiškia turėti savo grožio saloną

Ką reiškia turėti savo grožio saloną?

 

Ak tos viliojančios grožio šventovės ir oazės... Ateini, atsipalaiduoji, atsiduodi į profesionalų rankas, o išeini būdamas visai kitokiu žmogumi nei buvai – atsigavęs ir savimi pasitikintis. Natūralu, kad susidaro įspūdis, jog dirbti grožio industrijoje, kurti grožį ir padėti žmonėms atsiskleisti yra tobulas darbas, o turėti savo nuosavą, nors ir mažytį grožio saloną – tikra svajonė.

Bet kiek iš tiesų grožio šiame versle? Gal jis gražus tik iš šono?

Juk galų gale verslas yra verslas, čia kaip ir bet kur kitur svarbiausia uždirbti, padengti išlaidas ir gauti pelno. Todėl didelė dalis „svajotojų“, įsitikinusių, kad jie sutaupys pinigų, atsidarys saloną, dirbs darbą sąžiningai ir su meile, o klientai patys pas juos plauks ir piniginė storės, iš karto atkrenta vos susidūrę su pirmosiomis problemomis.

O jų šiame versle yra tikrai nemažai. Tai kvalifikuoto personalo trūkumas ir kaita, žvėriška konkurencija, valstybinės kontrolės stoka ir didelis žmogiškasis faktorius.

Šis verslas, kaip ir bet kuris kitas reikalauja ne tik gerai išmanyti savo sritį, bet dar ir turėti vadybos, komunikacijos, marketingo, teisės ir buhalterinės apskaitos žinių, vadovavimo įgūdžių bei gebėjimo mąstyt strategiškai. O tuo pačiu jis, žinoma, yra ir visai kitoks nei kiti, turi savo ypatybių.

Jei nori tuo užsiimti turi suprasti, kad:

Gyvenimas niekada nebebus „normalus“

Kai „normalūs“ žmonės puoš Kalėdų eglutę ir keps meduolius, Tu priiminėsi paskutines klientes ir darysi metinę finansinę analizę. Naujų metų šventė? Pamiršk. Vietoj to: makijažai, šukuosenos, manikiūrai ir... inventorizacija. Asmeninės problemos? Tu negali jų turėt – privalai švytėti kaip lemputė ir skleisti pozityvą. Nuovargis? Klientams tai neįdomu, nes čia svarbiausi – jie.

Mokysies visą gyvenimą

Darbas grožio srityje reikalauja pastovaus tobulėjimo, investavimo į save, į įvairiausius kursus bei mokymus. Jei nori išsilaikyti šiame versle, tu turi atrodyti profesionali, inovatyvi ir kūrybinga. Keičiasi mados ir darbo metodikos, taigi ir tu negali stovėti vietoje.

Kovosi ne tik už save, bet ir už visą grožio salonų industriją

Konkurencija yra įprastas dalykas versle, tačiau čia tu konkuruosi ne tik su kitais salonais, bet ir su savamokslėmis, namuose dirbančiomis bei kur kas pigiau savo paslaugas siūlančiomis „meistrėmis“. Taip, tarp jų irgi yra puikių specialisčių, bet tu visada turėsi pasiūlyti kažką daugiau nei tiesiog paslaugą: vaivorykštę, vienaragį, kokybišką kavą ir orinių sausainiukų prie jos, draugišką pokalbį ar psichologinę konsultaciją – nesvarbu, ką sugalvosi, bet klientės privalo gauti tai, ko niekada neturės namuose, tai kas apsilankymą salone pavers švente ir atgaiva tiek kūnui, tiek sielai.

Viskas turės būti nepriekaištinga

Juk tai ne šiaip kokia sritis, o GROŽIO! Ir pas tave ateinantys klientai turės jį matyti visame kame: ne tik veidrodyje po procedūros, bet ir Tavyje bei tolimiausiame Tavo salono kampelyje. Dirbsi kaip Pelenė, kad tik visiems įtikti, nes neigiamam atsiliepimui šiame versle dažnai užtenka net mažyčio niuanso.

Greičiausiai niekada nebūsi įvertinta iki galo

Klientams visada atrodys, kad Tavo darbas lengvas, o kainos didelės. Jie niekada nesupras ir neskaičiuos, kiek Tau kainuoja salono išlaikymas bei profesionalūs produktai, kuriuos tu naudoji, arba kiek valandų per parą Tu dirbi, dažnai net neprisėsdama. Juk čia TOKIA gera atmosfera, čia visi šypsosi ir dar gauna pinigų...

Tai ką, pamiršti svajonę?

Jokiu būdu. Taip, šis verslas ne kiekvienam, bet visgi tai geras verslas. Kokybiškas paslaugas siūlantys bei aukštų standartų besilaikantys grožio salonai dirba stabiliai ir išgyvena krizes. Vidutinis grožio srityje veikiančios įmonės atsiperkamumo laikotarpis – 4 metai su 25% dydžio pelningumu, o tai yra tikrai geras rodiklis investicijoms.

Taigi viskas Tavo rankose. Svarbiausia tikrai norėti, plačiai mąstyti ir sistemingai siekti savo tikslų, o bet kokius žinių trūkumas, juk visada galima užpildyti. Kai turi teisingus įrankius, visos kliūtys yra įveikiamos. Tad nesustok tobulėti, mokykis iš profesionalų, rinkis jų paslaugas atsakingai, nebijok įdėti į šį darbą visą savo laiką ir širdį. Tikime, vieną dieną pati būsi atradusi savo sėkmingo verslo formulę.

Facebook Comment

Klientų grupė buvo atnaujinta

Jūsų taškai:
Kitas