Antakių stilistams ir kosmetologams, besispecializuojantiems antakių laminavime, tinkama priežiūra po procedūros yra tokia pat svarbi kaip ir pati laminavimo technika. Kiekvienas profesionalas siekia, kad laminavimo efektas išliktų matomas ir patrauklus ne tik iš karto po procedūros, bet ir kelias savaites po. Todėl antakių priežiūros įtraukimas į procedūrą, naudojant specialų kondicionuojantį aliejų iš karto po laminavimo, yra itin naudingas žingsnis.
Iškart po procedūros antakių plaukeliai gali tapti jautresni kosmetikos ingredientams, o cheminis procesas gali laikinai paveikti jų būklę. Tuo metu emolientais ir kondicionuojančiomis medžiagomis praturtinto produkto naudojimas padeda atkurti drėgmę, elastingumą ir blizgesį antakiams.
Laminavimo mokymų metu dažnai pabrėžiama, kad procedūrą reikėtų užbaigti kondicionieriaus ar aliejaus, skirto drėkinti ir pagerinti plaukelių išvaizdą, naudojimu. Praleidus šį žingsnį, gali atsirasti sausumas ir mažiau išbaigta antakių išvaizda, o tai gali paveikti rezultato išsilaikymą.
Kodėl antakiams po laminavimo reikalingas aliejus? Apsauga, drėkinimas ir kasdienė priežiūra.
Antakių plaukelių struktūros suvokimas leidžia suprasti kosmetinių aliejų svarbą po laminavimo. Panašiai kaip galvos plaukai, antakių plaukeliai yra daugiausia sudaryti iš keratino – baltymo, kurio struktūrą stabilizuoja stiprūs ryšiai (pvz.: disulfidinės jungtys), nulemiantys jų formą ir atsparumą. Laminavimo proceso metu cheminiai tirpalai – paprastai turintys tioglikolio rūgšties ar cisteamino – laikinai pakeičia šias jungtis, leisdami formuoti plaukelius norima kryptimi ir forma. Nors procedūra atliekama atsargiai, ji vis tiek gali sumažinti natūralų plaukelių drėgmės ir lipidų lygį bei laikinai paveikti odos būklę, esančią po antakiais. Be tinkamos priežiūros, tai gali sudaryti sausesnį ir mažiau lygų plaukelių paviršių. O naudojant kondicionuojantį aliejų galima išlaikyti reikalingą drėgmės lygį ir padėti apsaugoti plaukelio kutikulę nuo dehidratacijos. Tokie produktai taip pat gali nuraminti odą ir palaikyti jos komfortą, sumažinant sausumo ar tempimo pojūtį.